פילאטיס בהריון

נשים רבות אשר עוסקות בספורט על בסיס קבוע, מוצאות את עצמן במצב בעייתי מעט כשהן נכנסות להריון. אומנם הן יכולות לבצע פעילות ספורטיבית וזה אף מומלץ במקרים רבים, אך מצד שני, תמיד החשש שיקרה להן משהו, תמיד הן מפחדות שאם הן יתאמצו יותר מדי או לא יהיו זהירות מספיק, יקרה משהו לעובר ולהן.

מצד שני, פעילות ספורטיבית היא כמעט הכרח בזמן הריון. לא רק עבור נשים שרגילות לבצע פעילות כזו, אלא בכלל. הרי זו תקופה בה הגוף משתנה, עולים במשקל, מתקשים מאוד בתנועה, מתקשים לשמור על יציבות נכונה, מתמודדים עם הרבה מאוד כאבים באזורים שונים בגוף. אלו מצבים לא פשוטים. לכן עדיף במובנים רבים כן לנסות למצוא פתרון ולהתאמן, במקום להתמודד עם כל הכאב ואי הנוחות הכרוכה במצב החדש.

מה הפתרון? אחת האופציות הטובות ביותר והמומלצות עבור נשים זה פילאטיס בהריון. מדובר על שיטת אימון שנשים רבות מתחברות אליה בתקופות רגילות, אז אחת כמה וכמה, הן מתחברות אליה בזמן שהן נכנסות להריון.

שיטת פילאטיס מטרתה ללמד את הגוף להתמודד עם מצבים פיזיולוגיים שונים, זאת במטרה לשמור על תנועה נכונה, על גמישות, יציבות הגוף, כל זה מבלי לגרום נזק פיזי ותוך כדי שמירה על נשימה נכונה, תנועה נכונה, שיווי משקל ועוד.

בעת הריון, פילאטיס יכול לעזור מאוד מאחר ולומדים לבצע תנועות שונות אשר יכולות להקל על הגוף במצבו החדש ולומדים כיצד להשתמש בגוף בצורה הרבה יותר טובה למרות כל השינויים שהוא עובר. כמו כן, התרגילים השונים יכולים להכין את האישה ללידה הרבה יותר נוחה.

האימון מתבצע הן עם מכשירים, למשל כדור, חבלים, משקולות ומזרון, וכן בלי שום מכשיר, על פי תרגילים פשוטים ונוחים. צריך לומר כל התרגילים מועברים על ידי מדריכים מקצועיים ומוסמכים שיש להם תעודת אימון בתחום ויתרה מזו, מתמחים ספציפית בכל מה שקשור לאימון פילאטיס בהריון. אסור לעבור אימון שכזה אצל מדריך או מדריכה שאין להם את הידע, ניסיון ולא למדו מעולם את התחום, מאחר והם עלולים לגרום נזקים קשים לאישה ולעובר.